Сениори

 РБ   Место  ID Натпреварувач Екипа БР. ТУРНИРИ Државно првенство на Македонија 2023 Телеком 1 2023 Телеком 2 2023 ТОП 8 2023 Вкупно поени
            Пласман Поени  Пласман   Поени   Пласман   Поени   Пласман   Поени   
1 1 10 Кристијан Станојковски (10) Крива Паланка 4 1 375 1 233 1 233 2 238 1079
2 2 70 Филип Младеновски (70) Шампион ФА 4 16 76 2 144 4 89 1 325 634
3 3 36  Васко Манасијески (36) Работнички 4 4 199 16 34 4 89 7 132 454
4 4 3 Алeксандар Марковиќ (3) Вардар 4 32 47 4 89 2 144 5 152 432
5 5 2 Христијан Јовановски  (2) Пелагонија 4 16 76 8 55 8 55 4 162 348
6 6 12 Петар Костовски (12) Младост 96 2 4 199         8 122 321
7 7 73 Лука Стојчев (73) Младост  3 16 76     8 55 3 186 317
8 8 33 Ѓоко Јочкоски  (33) Младост  1 2 293             293
9 9 72 Дамјан Стојчев (72) Младост  3 16 76     16 34 6 142 252
10 10 69 Сашко Богатинов (69) Шампион ФА 3 8 123 8 55 8 55     233
11 10 178 Александар Јакимовски (178) Крива Паланка 3 8 123 8 55 8 55     233
12 12 127 Сашо Љамов (127) 0 3 8 123 16 34 16 34     191
13 13 37 Христијан Јованов (37) Работнички 2 16 76 4 89         165
14 14 108 Даниел Главевски Зхоу  (108) Пелагонија 3 32 47 8 55 16 34     136
15 15 126 Димитрие Жоговски (126) Телеком НЕЦ 2 1 8 123             123
16 16 190 Нико Доага (190) Младост 3 32 47 16 34 16 34     115
17 16 47 Андреј Стојановски (47) 10 60 АС Ѓорче Петров 3 32 47 16 34 16 34     115
18 18 365 Ѓорѓе Бораниев (365) Радовиш 2 16 76 16 34         110
19 19 122 Мартин Калески (122) Прилеп 3 32 47 16 34 пвг 8     89
20 20 130 Борис Секулов (130) Астраион 2 32 47     16 34     81
21 21 458 Антонио Стомнароски (458) Младост 96 1 16 76             76
22 21 203 Андреј Васевски (203) Куманово 1 16 76             76
23 21 347 Кристијан Каламадевски (347) Берово 3 32 47 32 21 пвг 8     76
24 21 54 Слободан Грковски (54) Телеком НЕЦ 3 32 47 32 21 пвг 8     76
25 25 52 Марјан Крстев (52) Радовиш 2 32 47 32 21         68
26 26 17 Бобан Лашкоски (17) Младост 96 3 32 47 у 5 у 5     57
27 27 131 Томе Милев (131) Астраион 2 32 47     пвг 8     55
28 28 55 Мирослав Симиќ (55) Телеком НЕЦ 2 32 47     у 5     52
29 28 74 Зоран Димитријевски (74) Шампион ФА 2 32 47 у 5         52
30 30 58 Роберт Михајловски (58) Телеком НЕЦ 2 1 32 47             47
31 30 62 Игор Саздов (62) Берово 1 32 47             47
32 30 237 Александар Арсов (237) Студент 1 32 47             47
33 33 144 Антонио Аврамски (144) Берово 2 у 11 16 34         45
34 34 499 Дарко Китановски (499) Пелагонија 2     16 34 у 5     39
35 34 35 Сашо Стојановски (35) Работнички 2     у 5 16 34     39
36 36 188 Teодор Волкановски (188) Прилеп 1         16 34     34
37 37 253 Борче Талевски (253) Пелистер 1     32 21         21
38 38 99 Петар Митков (99) Крива Паланка 2007 1 пвг 18             18
39 38 95 Мартин Стаменковски (95) Крива Паланка 2007 1 пвг 18             18
40 38 238 Горазд Ристовски (238) Студент 1 пвг 18             18
41 38 404 Љупчо Треновски (404) Берово 1 пвг 18             18
42 38 50 Милчо Чачаров (50) Хепи 1 пвг 18             18
43 38 5 Теодор Кировски  (5) 10 60 АС Ѓорче Петров 1 пвг 18             18
44 44 85 Боро Варошлија (85) Дебар Маало 2 у 11     у 5     16
45 44 84 Игор Николовски (84) Дебар Маало 2 у 11     у 5     16
46 44 1001 Антун Јурковиќ (1001) 0 2 у 11 у 5         16
47 44 71 Александар Кралев (71) Шампион ФА 2 у 11 у 5         16
48 48 96 Филип Koстадиновски  (96) Крива Паланка 2007 1 у 11             11
49 48 121 Пеце Јованоски (121) 0 1 у 11             11
50 48 57 Ристо Темелков (57) Вардар 1 у 11             11
51 48 49 Венко Стојанов (49) Радовиш 1 у 11             11
52 48 200 Игор Маневски (200) Куманово 1 у 11             11
53 48 236 Драган Шкоф (236) Студент 1 у 11             11
54 48 278 Славчо Спасеноски  (278) Студент 1 у 11             11
55 48 310 Вецко Соколовски (310) Крушево 1 у 11             11
56 48 138 Славе Југовски (138) Астраион 1 у 11             11
57 57 261 Антонио Вељановски (261) Пелагонија 2     у 5 у 5     10
58 57 500 Марко Китановски (500) Пелагонија 2     у 5 у 5     10
59 59 106 Александар Нолевски (106) Пелагонија 1         пвг 8     8
60 59 633 Кристијан Бојмалиев (633) Пелистер 1     пвг 8         8
61 59 239 Марјан Аврамовски (239) 0 1     пвг 8         8
62 62 83 Јован Тодоров (83) Дебар Маало 1         у 5     5
63 62 255 Тоде Ристов (255) Пелистер 1     у 5         5
64 62 330 Јован Коминивски (330) Пелистер 1     у 5         5
65 62 191 Сотир Габелоски (191) Крушево 1     у 5         5

 

Резултати од Телеком Мастерс 1 сениори 2023

Резултати од Телеком Мастерс 2 сениори 2024

Резултати од Државно првенство 2024 машки поединечно

Резултати од Државно првенство 2024 машки двојки

Резултати од Државно првенство 2024 мешани двојки

Резултати од ТОП 8 машки 2024

.

 
Пинг-Понг Федерација на Македонија © 2018 . All Rights Reserved. веб дизајн & хостинг www.Acvilla.eu.mk

Пребарај